Our fashion expresses values and is a reflection of social moods.

Bohema Clothing, polish streetwear brand, known for the first vegan shoes in Poland made of plant materials such as Pinatex, cactus leather Desserto or apple leather, returns today with a new collection. In a new lookbook called “after midnight before morning” he shows embedded designs in the dystopian world of the future.

Read more

The first cactus shoes have just been made ... in Poland.

Zrównoważona moda to z pewnością jeden z najgorętszych trendów ostatniego roku. Coraz więcej marek zaczyna przykładać dużą wagę do materiałów, z których wykonuje swoje projekty. Branża mody stara się być bardziej przyjazna nie tylko planecie, ale też zwierzętom. A wszystko dzięki możliwościom, jakie dają roślinne materiały. Skóra z kaktusa to najnowszy materiał, który może zastąpić skórę naturalną i być nową ciekawą odmianą dla Pinatexu. Polska marka BOHEMA Clothing, znana z wegańskich butów z ananasa, właśnie wprowadziła do swojej kolekcji buty ze skóry kaktusa. Wydaje się, że są to pierwsze takie buty na świecie, a na pewno w Polsce.

Read more

The first Polish ballerinas from pineapple - another milestone in the history of these iconic shoes.

Brigitte Bardot wystąpiła w nich w filmie „I Bóg stworzył kobietę”, uzupełniając nimi swój kobiecy styl. Audrey Hepburn w filmie „Zabawna buzia” zakładała je do płaszcza typu trencz i eleganckiego kombinezonu. Coco Chanel stworzyła własną wariację na ich temat. Właśnie nadszedł czas na kolejny milowy krok w historii balerin: marka BOHEMA Clothing stworzyła pierwsze polskie baleriny ze skóry z liści ananasa Pinatex.

Read more

Vegan fashion and pineapple shoes - that's how Polish Bohema is worn. The first Polish brand creates pineapple shoes

#crueltyfreefashion to hashtag, który coraz częściej propagują marki modowe. Moda wolna od okrucieństwa staje się prawdziwym trendem na całym świecie, również wśród polskich marek. Ekologiczna skóra to już nie jedyna alternatywa. Fusy, ziarna kawy, przetworzone butelki PET, czy po prostu owoce, jak np. ananas mają być przyszłością mody. BOHEMA Clothing to pierwszy polski brand, który proponuje buty z Pinatexu, czyli skóry ananasa. Marka dołączyła właśnie do innych polskich brandów tworzących już torebki i ubrania z tego materiału.

Read more

Cart

Your shopping cart is empty

Buy your first product